Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák)

4. 09. 2014 | Postavy
Emancipovaná rozvedená manažerka z Prahy, Kateřina Hýsková, přijíždí se svými dvěma dospělými dětmi navštívit své rodiče do jihomoravských Křetic. Osud tomu tak chce, že je nejprve nucena setrvat několik týdnů, aby posléze zjistila, že v Křeticích v otcově vinařství je vlastně doma. A že chce žít zde. Podobně si jihomoravský vinařský svět zamilují postupně i její syn, flákač a průšvihář Buddy, a dcera Petra, nadšená sportovkyně. Obě děti najdou na Moravě překvapivě nejen profesní uplatnění, ale i nové lásky. Hlavní dějová linka seriálu Vinaři tedy vlastně vypráví archetypální příběh o tom, jak si lidé z velkoměsta zamilují kouzelnou jižní Moravu.

Jednotlivé komediální epizody čerpají náměty z malebného světa jihomoravských Křetic, kterému vévodí dva odnepaměti znesváření vinaři; Pavlíček, otec Kateřiny, a Vlček. Oba vinaři zastávají rozdílnou vinařskou filozofii. Zatímco Vlček je spíše na kšeft zaměřený velkoobchodník, Pavlíček ve svém menším vinařství ctí tradiční poctivou práci a lásku k vínu. Žabomyší spory těchto dvou mužů generují komediální konflikty, zčásti také proto, že blízcí těchto dvou tvrdohlavých chlapíků v jejich půtkách „nejedou“. A tak může například Pavlíčkův vnuk Buddy chodit s Vlčkovou krásnou dcerou Julií.

Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák)Kromě dvou hlavních vinařství patří ke koloritu vesnice také neoficiální rada starších, vedená moudrým pábitelem a znalcem vína Fuksou, starostou Olinem, který ve funkci přežil všechny režimy; farář Tomica, který pro nedostatek věřících pochybuje o svém poslání, hypochondrický doktor Luža či policista Tauš, jenž se denně střetává se svérázným jihomoravským výkladem zákona a čeká na svůj velký případ.

Hynek Čermák – František Vlček:


Hynek Čermák alias František Vlček má největší vinařství v Křeticích. Jeho víno ale nechutná ani jeho vlastnímu otci Olinovi. František ale dokáže leccos pro vesnici zařídit, protože má peníze a konexe. Není nad to mít svého mafiána s dobrým srdcem.

Rozhovor s Hynkem Čermákem alias Františkem Vlčkem:


Vy jste měl kvůli jiné roli plnovous – s tím jste začal točit Vinaře. Necháte si ho?

„Kvůli tomu se také hádáme – štábu přijde, že bych si ho měl nechat, ale já nechci, už toho mám plný zuby, rád
bych to shodil.“

V čem je Vám Vlček blízký?

„V ničem! Já jsem zaprvé abstinent, zadruhé bych nedokázal dělat nic tak složitého, jako je výroba vína – to se musí dělat s perfekcionalismem, člověk k němu musí mít vztah, a hlavně to vůbec není můj obor, já se tady všechno učím. …ale možná je mi Vlček blízký svou svobodomyslností.“

Nikdy jste nepil víno?

„Já jsem abstinent patnáct let, alkohol mi nedělal dobře. A pil jsem všechno, i když vínu jsem asi nikdy nerozuměl.
Pil jsem hlavně whisky, ale to by bylo na jiný seriál :-).“

Jaký máte vztah k Moravě? Jsou podle Vás Moraváci a Češi opravdu rozdílní?

„Já nemám žádný vztah k Moravě, ale stejně tak nemám žádný vztah k Praze – já jsem světoběžník a nemám vztah k místům, ale ke konkrétním lidem. A buď jsou dobří, nebo špatní. Nějak to krajově vymezovat, to je mi vzdálené. Na Moravě jsem nyní poprvé a jsem úplně unešený, jak je to tu krásné. A je fakt, že ti lidé, se kterými tady pracujeme, jsou hodně srdeční, neustále nás zvou na víno, na nějakou klobásu, na něco dobrého.“

Nový seriál Vinaři, ve kterém bude excelovat i Hynek Čermák jako František Vlček, můžete sledovat každou neděli od 20:15 na Primě.

Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák):

Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák)
Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák)
Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák)
Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák)
Vinaři - František Vlček (Hynek Čermák)
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !